Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Evropské malířství

Začátkem února proběhl na  škole projekt věnovaný zemím, které spolupracují v rámci partnerské pomoci - Comenius. Naše skupina se zaměřila na výtvarné umění - cílem bylo seznámit se s některými umělci těchto zemí a představit jejich díla i ostatním žákům školy formou malé galerie,do níž sami žáci vytvářeli díla podle známých malířů. Soustředili jsme se na malíře 20. století.

Projekt začal exkurzí do Národní galerie - ve Veletržním paláci byl pro nás připraven dvouhodinový výukový program, kde se děti seznámily s různými druhy umění, prohlédly si originály významných autorů, otestovaly si své znalosti a zahrály si na licitátory během improvizované aukce. Přestože to byla pro mnohé z nich první návštěva galerie,nebyla určitě poslední, program byl opravdu velmi pěkný.

Další dva dny už následovala vlastní práce - vyhledávání podkladů, informací, výběr autorů, tvorba náčrtků a pak malířské pokusy na poměrně velké formáty - A2. Žáci pracovali s obrovským nadšením, někteří přišli do školy a pracovali od brzkého rána - od 7.45, skoro bez přestávky - do těch jsem je musela nutit - až do konce výuky. Práce se opravdu vydařila, pak následovalo představení dílka ostatním, zhodnocení - porovnání s originálem a instalace na chodbu, kde si budou výsledky práce moci prohlédnout  všichni ostatní.

Chválím všechny zúčastněné, byly to dny pěkné, smysluplné práce.

Prohlédněte si vše na přiložených fotkách.