Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Škola v muzeu

Ve dnech 8. -10. 2. proběhl v celé škole projekt Škola v muzeu. Naše skupina navštívila Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, které letos slaví 150 let od svého založení. Připomněli jsme si naše významné cestovatele - Emila Holuba, Hanzelku a Zikmunda.

Cílem projektu bylo zmapovat jiné kultury - zaměřili jsme se na Afriku. Zjišťovali jsme, jak se v Africe oblékali původní obyvatelé, jaké látky si vyráběli - ty jsme si zkusili i navrhnout. Některé by se hodily i do současného módního světa. Zjistili jsme, jak se černoši zdobili a česali.

Vysvětlili jsme si, jaký význam mají masky, co bylo jejich funkcí. Porovnali jsme masky africké s maskami, které se používají i u nás třeba v období masopustu. Součástí  práce byla tvorba vlastní masky. Jak se to podařilo, posuďte sami.

Všem žákům, kteří se projektu v mé skupině zúčastnili, patří veliká pochvala, protože pracovali s velkým zájmem a nasazením. Odpovídá tomu i výsledek - masky i informativní prezentaci na chodbě školy si mohou prohlédnout všichni žáci školy.